Wybieramy kabiny prysznicowe

Laikowi, który nigdy wcześniej nie remontował łazienki i nie wybierał poszczególnych jej elementów wyposażenia, może się wydawać, że jest to zadanie łatwe i szybkie w realizacji. Nic bardziej mylnego, ponieważ nawet wybranie zwykłej kabiny prysznicowej potrafi zając wiele długich dni, które należy poświęcić na analizę dostępnych na rynku modeli. Czym się kierować zatem przy takich wyborach i dlaczego jest to aż tak ważne i czasochłonne?

Cechy dobrej kabiny prysznicowej

Łazienka z reguły jest pomieszczeniem, które posiada bardzo ograniczony metraż. Na wagę złota jest w niej każdym nawet najmniejszy kącik i dlatego pierwszym i zarazem najważniejszym czynnikiem wyboru kabiny prysznicowej jest jej wymiar. Nie może to być oczywiście kabina zbyt mała – musi stwarzać warunki do umycia się każdej osobie – ale z drugiej strony musi się po pierwsze mieścić w ramach wyznaczonego metrażu, a po drugie zapewniać choć minimum komfortu.

Najczęściej spotykane kabiny to te o wymiarach 90×90, o podstawie kwadratowej. Z uwagi na kształt oraz odpowiedni rozmiar, są to kabiny cieszące się największą popularnością. Inne cechy kabiny to te związane z jej podstawą, a mianowicie czy ma ona posiadać brodzik, czy może nie. W przypadku kabiny bez brodzika bardzo ważne jest wykonanie w podłodze łazienki spadu w miejscu przyszłej kabiny, aby możliwe było odprowadzanie z niej wody. Oprócz tych dwóch cech pozostaje jeszcze kwestia wyglądu i szerszej funkcjonalności, lecz są to już cechy bardziej indywidualne dla każdego nabywcy.