Generator pary, jak go wybrać

Generator pary to niemalże urządzenie przełomowe! Nawet nie trzeba wspominać o tym, jak znacząco ułatwia ono codzienne życie i o ile łatwiejsze i przyjemniejsze jest prasowanie z jego pomocą. Warto jednak wiedzieć, na jaki model się zdecydować i, co świadczy o tym, że faktycznie jest to urządzenie niezastąpione.

Generator pary- kiedy się na niego zdecydować?

Żelazka, które posiadają stacje generatora pary, sprawdzają się doskonale u osób, które prasują dużo i często. Pierwszą myślą, która przychodzi do głowy, jest- czym różnią się one od klasycznych żelazek z funkcją wytwarzania pary? 

Różnica jest istotna. Generatory pary bowiem wyrzucają parę ze znacznie większym ciśnieniem, dzięki czemu używając generatora pary, można całkowicie zapomnieć o problemach z rozprasowaniem nawet najgrubszych, czy najsztywniejszych tkanin. 

Czym kierować się, podczas wyboru?

Istnieje kilka kluczowych kwestii, które pozwolą na podjęcie decyzji względem generatora pary. Przede wszystkim należy zobaczyć, jak duże ciśnienie pary wytwarza dane urządzenie. Im jest ono wyższe, tym szybsze i bardziej efektowne jest samo prasowanie.

Kolejną kwestią jest moc. To ona decyduje o tym, jak szybko nagrzewa się dane urządzenie, a więc tym samym, jak dużo pary z siebie wyrzuca. 

Warto też zwrócić uwagę na pojemność pojemnika na wodę. Te zazwyczaj się od siebie różnią i są to pojemności między 1.5 litra, a 2.5 litra. Wszystko zależne jest od tego, jak dużo prasowania się planuje i jakich wymiarów chciałoby się zakupić żelazko.