Wełna, puch, czy pierze?

Wybierając pościel dla dziecka musimy zwrócić uwagę na dwie podstawowe sprawy. Funkcjonalność oraz estetykę. Pościel dla dzieci, która ma być idealna, musi być wygodna, jak i piękna. Jak wybrać dobrą pościel dla swojej pociechy?

Wypełnienie pościeli

Wypełnienie pościeli dla dzieci 140×200 ma ogromne znaczenie dla komfortu snu naszego dziecka. Najczęściej spotykanymi rodzajami pościeli jest pościel wełniana, puchowa, z pierza lub syntetyczna. Czym charakteryzuje się każdy z tych rodzajów pościeli?

Pościel wełniana idealnie utrzymuje ciepło. Zapewnia dobrą wentylację, dzięki czemu uważana jest za idealną pościel całoroczną. Warto zwrócić na nią uwagę, gdy dziecko ma uczulenie na roztocza. Nie jest dobrym wyborem, gdy zauważymy u dziecka uczulenie na wszelkie wyroby wełniane.

Pościel puchowa lub z pierzem nie nadaje się dla alergików. Wypełnienie z puchu ma dobre właściwości grzewcze. Chociaż oba te rodzaje wypełnień są idealnym siedliskiem dla drobnoustrojów.

Pościel syntetyczna powstała z myślą o alergikach. Pościel bardzo dobrze utrzymuje ciepło, są bardzo lekkie, a skóra dziecka może swobodnie oddychać, co ogranicza pocenie się dziecka.

Kilka słów o poszewce

Pościel dla dzieci 140×200 (https://mirat.eu/posciel-dla-dzieci-140×200,c783.html) najczęściej wykonana jest z materiałów naturalnych. Chętnie kupowana jest pościel z flaneli, która jest materiałem odpornym, a jednocześnie miękkim i przyjemnym w dotyku, za co dzieci bardzo lubią ten rodzaj materiału. Wadą flaneli jest mechacenie się po kilku praniach oraz możliwość skurczenia się.

Kora jest materiałem, który jest łatwy w pielęgnacji. Nie gniecie się. Jest to lekki, chociaż trochę szorstki materiał.

Wybór pościeli, która będzie nie tylko ładna, ale przede wszystkim zdrowa dla dziecka to gwarancja dobrego snu. Warto zatem dobrze przemyśleć, z jakiego materiału chcemy kupić pościel dla naszej pociechy.